Ekip

Nur Turan
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde öğrenci iken Hayat – Ses dergilerinde çevirmen olarak başladığı profesyonel yaşamına, değişik sektörlerde satış, pazarlama ve müşteri ilişkilerinin koordinasyonu alanlarında devam etti. Kazandığı bu deneyimleri, 2001 – 2003 arasında MESAM'da Üye ilişkileri ve Dokümantasyon bölümünde telif hakları alanına aktardı. Pelikan Müzik içerisindeki çalışmaları, yerli edisyona ve müzik bankalarına odaklanmıştır.

Ahmet Selim Kaynak
Boğaziçi Üniversitesi ve University of California, Riverside'da aldığı matematik ve işletme eğitimleri sırasında, radyo programcılığı yaptı ve sık sık dağılan rock gruplarında bas gitar çaldı. 1995 - 2003 arasında müzik sektöründeki muhtelif kuruluşlarda çalıştı. Uluslararası Telif Birlikleri Konfederasyonları olan BIEM ve CISAC'a 2003 - 2006 döneminde danışman olarak hizmet verdi. 2003'ten beri Pelikan Müzik bünyesinde ağırlıklı olarak yabancı edisyon alanında çalışmaktadır.

Vedat Atik
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans, Beykent Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi aldı. Halen sürdürdüğü rock gitaristliği meşgalesinin yanı sıra, müzik bankasından ve edisyon kataloğundan parçaların tanıtımı ve pazarlanması için çalışmaktadır.

Hasan Deniz
Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezuniyetini takiben, kısa bir süre öğretmenlik yaptı. Pelikan Müzik’te veri yönetimi ve mekanik lisanslama alanında çalışmaktadır.

Dokümantasyon, hukuk, muhasebe ve bilgi işlem gibi hayat kurtaran ama gözükmeyen bir sürü işte çalışan ve sahne arkasında görev alan tüm ekibe Pelikan Müzik içtenlikle teşekkür eder.